Context.IO (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Email address
id: Alamat email

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: here
id: di sini

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Key
id: Kunci

en: Source
id: Sumber

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Installed
id: Terinstal

en: Offset
id: Letak

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Filter settings
id: Pengaturan filter
