Context.IO (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Value
de: Wert

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Id
de: ID

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Additional options
de: Zusätzliche Optionen

en: Replacement
de: Replacement (Ersatztext)

en: Folder
de: Ordner

en: Key
de: Schlüssel

en: Source
de: Quelle

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Installed
de: Installiert

en: Filter options
de: Filteroptionen

en: Offset
de: Versatz

en: Mailbox
de: Postfach

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Num
de: Nr

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: Flags
de: Kennzeichnungen

en: Filter settings
de: Filter-Einstellungen

en: Search string
de: Suchausdruck

en: Required by: @dependents
de: Benötigt von: @dependents

en: Regex pattern
de: Regex-Muster
