Corolla (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Link
hi: कड़ी

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Core
hi: कोर

en: Text
hi: लेख

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ

en: Blue
hi: नीला

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Post new comment
hi: नये कमेन्ट दर्ज करें

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: sort ascending
hi: आरोही तरह

en: sort descending
hi: उतरते तरह

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
