Corolla (7.x-1.5) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Link
uk: Посилання

en: Help
uk: Довідка

en: Background
uk: Тло

en: Core
uk: Ядро

en: Text
uk: Текст

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Border
uk: Рамка

en: Base
uk: Основа

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Tab
uk: Вкладка

en: Red
uk: Червоний

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Content top
uk: Вміст зверху

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Slogan
uk: Гасло

en: 1 comment | @count comments
uk[0]: @count коментар
uk[1]: @count коментаря
uk[2]: @count коментарів

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Black
uk: Чорний

en: Content bottom
uk: Вміст знизу

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Post new comment
uk: Додати новий коментар

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Yellow
uk: Жовтий

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: sort icon
uk: іконка для сортування

en: sort ascending
uk: впорядкувати за зростанням

en: sort descending
uk: впорядкувати за спаданням

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Brown
uk: Коричневий

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
uk: <a href="@link" title="@title">ще ›</a>

en: Hovered Link
uk: Посилання при наведенні

en: Highlighted
uk: Виділено

en: by !author on !date
uk: від !author !date

en: Link underline
uk: Підкреслення посилання

en: Fieldset border
uk: Рамка набору полів

en: Gray (Default)
uk: Сірий (базово)

en: Green 1
uk: Зелений 1

en: Green 2
uk: Зелений 2
