Corporate Clean (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Search
it: Cerca

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Alignment
it: Allineamento

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Button text
it: Testo del bottone

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Header top
it: Testata superiore

en: Header bottom
it: Testata inferiore

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Highlighted
it: Evidenziato
