Course (7.x-1.14) - en to ml translation catalogue (27 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Previous
ml: മുന്നത്തെ

en: Next
ml: അടുത്തത്

en: Register
ml: അംഗത്വമെടുക്കുക

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Private
ml: സ്വകാര്യ

en: optional
ml: വൈകല്പിക

en: required
ml: ആവശ്യമാണ്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: register
ml: അംഗത്വമെടുക്കുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: None
ml: ഇല്ല

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Book
ml: പുസ്തകം

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Time
ml: സമയം

en: Access
ml: പ്രവേശനം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Node
ml: നോഡ്

en: Access denied
ml: പ്രവേശനാനുമതി നിഷേധിച്ചിരിക്കുന്നു.

en: Not enabled
ml: സജ്ജമല്ല

en: Poll
ml: തെരഞ്ഞെടുപ്പ്
