Course planner (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: more
pt: mais

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Resources
pt: Recursos

en: File
pt: Ficheiro

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Link
pt: Ligação

en: edit
pt: editar

en: Outline
pt: Estrutura

en: Section
pt: Secção

en: CSV export
pt: Exportação CSV

en: Teaser
pt: Resumo

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: All
pt: Todos

en: Full view
pt: Vista completa

en: Calendar
pt: Calendário

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: Empty text
pt: Texto vazio

en: Weeks
pt: Semanas

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Source
pt: Fonte

en: author
pt: autor

en: Reference
pt: Referência

en: See above.
pt: Veja acima.

en: Apply
pt: Aplicar

en: DOC export
pt: Exportação DOC

en: List name
pt: Nome da lista

en: Sections
pt: Secções

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Show all
pt: Mostrar todos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Filter by type
pt: Filtrar pelo tipo de

en: Course
pt: Curso

en: Post date
pt: Data de entrada

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Resource
pt: Recurso

en: All items
pt: Todos os itens

en: Week number
pt: Número da semana

en: Master
pt: Principal
