Course planner (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: more
fa: بیشتر

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Resources
fa: منابع

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: edit
fa: ویرایش

en: Outline
fa: سرفصل

en: Section
fa: بخش

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Full view
fa: مشاهده بصورت کامل

en: Desc
fa: نزولی

en: Calendar
fa: تقویم

en: Day
fa: روز

en: Empty text
fa: متن خالی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Source
fa: منبع

en: author
fa: نویسنده

en: Reference
fa: ارجاع

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
