Course planner (7.x-2.3) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: more
hi: और भी

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Resources
hi: संसाधन

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: edit
hi: संपादन करें

en: Outline
hi: रूपरेखा

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Day
hi: दिन

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Source
hi: स्रोत

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
