Course planner (7.x-2.4) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: RSS feed
id: Pasokan RSS

en: more
id: selengkapnya

en: More
id: Selengkapnya

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Link
id: Tautan

en: Outline
id: Kerangka

en: Keywords
id: Kata kunci

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Calendar
id: Kalender

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Empty text
id: Teks kosong

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Source
id: Sumber

en: author
id: penulis

en: Reference
id: Referensi

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: All items
id: Semua item

en: Asc
id: Urutan turun
