Course planner (7.x-2.5) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: more
it: altro

en: More
it: Altro

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Resources
it: Risorse

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Outline
it: Struttura

en: Section
it: Sezione

en: Keywords
it: Parole chiave

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Empty text
it: Testo vuoto

en: Weeks
it: Settimane

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Source
it: Sorgente

en: author
it: autore

en: Reference
it: Riferimento

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Cancelled
it: Annullato

en: Show all
it: Mostra tutti

en: Offset
it: Scostamento

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Edit link
it: Link modifica

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Resource
it: Risorsa

en: Reorder
it: Riordina

en: All items
it: Tutti gli elementi

en: Master
it: Principale
