Course planner (7.x-2.6) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: RSS feed
ar: تلقيمة آر.إس.إس

en: more
ar: المزيد

en: More
ar: المزيد

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Resources
ar: مصادر

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: edit
ar: تحرير

en: Outline
ar: الهيكل

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Calendar
ar: التقويم

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Empty text
ar: نص خالى

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Source
ar: المصدر

en: author
ar: مؤلف

en: Reference
ar: مرجع

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Resource
ar: مصدر

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
