CPS (7.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (56 entries)

en: Title
gl: Título

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Author
gl: Autor/a

en: Closed
gl: Pechada

en: Subject
gl: Asunto

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: On
gl: Activo

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Message
gl: Mensaxe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Changes
gl: Cambios

en: Save
gl: Gardar

en: Open
gl: Aberta

en: Archive
gl: Arquivo

en: View
gl: Ver

en: History
gl: Historial

en: Reviews
gl: Revisións

en: States
gl: Estados

en: status
gl: estado

en: Created
gl: Creado

en: Create
gl: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: All
gl: Todo

en: Embedded
gl: Incrustado

en: Comment
gl: Comentario

en: Published
gl: Publicado

en: Load
gl: Cargar

en: State
gl: Estado

en: Full
gl: Completo

en: Revert
gl: Volver

en: Date created
gl: Data de creación

en: Not published
gl: Non publicado

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: publish
gl: publicar

en: Live
gl: Vista previa

en: Copy
gl: Copiar

en: Permalink
gl: Enlace permanente

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: Reply
gl: Responder

en: Devel
gl: Desenvolvemento

en: Created by
gl: Creado por

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: Date changed
gl: Data modificada

en: Archived
gl: Arquivado
