CPS (7.x-1.0-alpha2) - en to te translation catalogue (36 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: delete
te: తొలగించు

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Author
te: రచయిత

en: Closed
te: మూసి వెయ్యబడినది

en: Subject
te: విషయం

en: Confirm
te: నిర్ధారించు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: view
te: వీక్షించు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Message
te: సందేశం

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Move
te: తరలించు

en: Open
te: తెరువు

en: View
te: చూడు

en: History
te: చరితం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: status
te: స్థితి

en: Created
te: సృష్టితం

en: Create
te: సృష్టించు

en: All
te: అన్నీ

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Full
te: పూర్తి

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Permalink
te: స్థిరలంకె

en: Reply
te: స్పందించు

en: Decline
te: తిరస్కరించు
