CPS (7.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (66 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Closed
da: Lukket

en: Subject
da: Emne

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Changes
da: Ændringer

en: Save
da: Gem

en: Move
da: Flyt

en: Open
da: Åben

en: Archive
da: Arkiv

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Reviews
da: Inspektioner

en: States
da: Tilstande

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: All
da: Alle

en: Embedded
da: Indlejret

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Load
da: Indlæs

en: State
da: Status

en: Full
da: Fuld

en: Withdraw
da: Træk tilbage

en: Revert
da: Gendan

en: Select different revisions to compare.
da: Vælg versioner til sammenligning

en: Changes to %name
da: Ændringer i %name

en: No visible changes
da: Ingen synlige ændringer

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Live
da: Eksisterende

en: Copy
da: Kopier

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Reply
da: Svar

en: Devel
da: Udvikling

en: Restore
da: Gendan

en: Filter type
da: Filtertype

en: Decline
da: Afslå

en: Compare revisions
da: Sammenlign versioner

en: Created by
da: Oprettet af

en: Compare
da: Sammenlign

en: Render
da: Rendéring

en: Publishing
da: Udgivelse

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Archived
da: Arkiveret

en: Is new
da: Er ny

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
da: Vises i den administrative grænseflade for at gøre det nemt at identificere den.
