CPS (7.x-1.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Closed
fa: بسته شده

en: Subject
fa: موضوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Changes
fa: تغییرات

en: Save
fa: ذخیره

en: Open
fa: باز

en: Archive
fa: آرشیو

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: URL
fa: نشانی

en: status
fa: وضعیت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: All
fa: همه

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Load
fa: بارگذاری

en: State
fa: وضعیت

en: Full
fa: کامل

en: Declined
fa: رد شده

en: Revert
fa: بازگشت

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: publish
fa: انتشار

en: cancel
fa: لغو

en: Copy
fa: کپی

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Reply
fa: پاسخ

en: Filter type
fa: نوع فیلتر

en: Decline
fa: رد کردن

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Is new
fa: جدید
