CPS (7.x-1.0-alpha6) - en to he translation catalogue (59 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: Subject
he: נושא

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: On
he: פעיל

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Move
he: הזזה

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: View
he: צפיה

en: History
he: היסטוריה

en: URL
he: כתובת URL

en: States
he: מצבים

en: status
he: מצב

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: All
he: הכל

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: State
he: מצב

en: Full
he: מלא

en: Withdraw
he: משיכה

en: Revert
he: שחזור

en: Select different revisions to compare.
he: בחר מהדורות שונות להשוואה.

en: Changes to %name
he: משתנה ל-%name

en: No visible changes
he: אין שינויים נראים לעין

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Live
he: חי

en: cancel
he: בטל

en: Copy
he: העתק

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Reply
he: השב

en: Restore
he: שחזור

en: Decline
he: דחייה

en: withdraw
he: משיכה

en: Compare
he: השווה

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Date changed
he: התאריך השתנה
