CPS (7.x-1.0-rc10) - en to nl translation catalogue (75 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Private
nl: Privé

en: Author
nl: Auteur

en: Closed
nl: Gesloten

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Changes
nl: Wijzigingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Archive
nl: Archief

en: Schedule
nl: Inplannen

en: View
nl: Weergeven

en: History
nl: Historie

en: Reviews
nl: Inspecties

en: States
nl: Statussen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: All
nl: Alle

en: Embedded
nl: Ingebed

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Load
nl: Laden

en: State
nl: Status

en: Published on
nl: Gepubliceerd op

en: Full
nl: Volledig

en: Declined
nl: Afgewezen

en: Withdraw
nl: Intrekken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Select different revisions to compare.
nl: Selecteer verschillende revisies om te vergelijken.

en: Changes to %name
nl: Wijzigingen in %name

en: No visible changes
nl: Geen zichtbare verschillen

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: publish
nl: publiceren

en: cancel
nl: annuleren

en: Copy
nl: Kopieren

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Reply
nl: Reageren

en: Restore
nl: Herstellen

en: Decline
nl: Afwijzen

en: Compare revisions
nl: Vergelijk revisies

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Withdrawn
nl: Ingetrokken

en: withdraw
nl: intrekken

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Compare
nl: Vergelijken

en: Scheduling options
nl: Planneropties

en: Publish on
nl: Publiceer op

en: The 'publish on' date must be in the future
nl: De 'publiceer op' datum moet in de toekomst zijn

en: Render
nl: Weergeven

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Is new
nl: Is nieuw

en: Delete URL
nl: URL verwijderen

en: Leave the date blank for no scheduled publishing.
nl: Het datumveld leeglaten  als er geen publicatie gepland is.

en: Site version
nl: Site-versie
