CPS (7.x-1.0-rc2) - en to pl translation catalogue (72 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Private
pl: Prywatne

en: Author
pl: Autor

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Subject
pl: Tytuł

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Changes
pl: Zmiany

en: Save
pl: Zapisz

en: Move
pl: Przenieś

en: Open
pl: Otwarte

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: View
pl: Widok

en: History
pl: Historia

en: States
pl: Statusy

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: All
pl: Wszystko

en: Embedded
pl: Osadzony

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Load
pl: Wczytaj

en: State
pl: Stan

en: Full
pl: Pełny

en: Declined
pl: Odrzucone

en: Withdraw
pl: Wycofaj

en: Revert
pl: Przywróć

en: Select different revisions to compare.
pl: Wybierz różne wersje do porównania.

en: Changes to %name
pl: Zmień na %name

en: No visible changes
pl: Brak widocznych zmian

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: unpublish
pl: zakończ publikację

en: cancel
pl: anuluj

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Permalink
pl: Adres

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Restore
pl: Przywróć

en: Process queue
pl: Kolejka procesów

en: Filter type
pl: Typ filtra

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Compare revisions
pl: Porównaj rewizje

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Withdrawn
pl: Wycofano

en: withdraw
pl: wycofanie

en: Compare
pl: Porównaj

en: Render
pl: Renderowanie

en: Publishing
pl: Publikowanie

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Is new
pl: Jest nowe

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Pojawi się w interfejsie administracyjnym w celu łatwej identyfikacji.

en: Unpublishing
pl: Wstrzymywanie publikacji
