CPS (7.x-1.0-rc5) - en to pt translation catalogue (75 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Private
pt: Privada

en: Author
pt: Autor

en: Closed
pt: Fechado

en: Subject
pt: Assunto

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: On
pt: Habilitado

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Changes
pt: Alterações

en: Save
pt: Salvar

en: Move
pt: Mover

en: Open
pt: Aberto

en: Archive
pt: Arquivar

en: Schedule
pt: Agendar

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: States
pt: Estados

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: All
pt: Tudo

en: Embedded
pt: Embutido

en: Comment
pt: Comentário

en: Published
pt: Publicado

en: Load
pt: Carregar

en: State
pt: Estado

en: Published on
pt: Publicado em

en: Full
pt: Completo

en: Declined
pt: Recusar

en: Withdraw
pt: Retirada

en: Revert
pt: Reverter

en: Select different revisions to compare.
pt: Selecionar diferentes revisões e comparar.

en: Changes to %name
pt: Alterações a %name

en: No visible changes
pt: Sem alterações visíveis

en: Date created
pt: Data de criação

en: Not published
pt: Não publicado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Live
pt: Ao Vivo

en: cancel
pt: cancelar

en: Copy
pt: Copiar

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Reply
pt: Responder

en: Restore
pt: Recuperar

en: Decline
pt: Recusar

en: Compare revisions
pt: Comparar revisões

en: Created by
pt: Criado por

en: Scheduled
pt: Agendado

en: Compare
pt: Comparar

en: Scheduling options
pt: Opções de agendamento

en: Publish on
pt: Publicar em

en: The 'publish on' date must be in the future
pt: A data 'publicar em' deve ser futura

en: Render
pt: Renderizar

en: Publishing
pt: Publicando

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Date changed
pt: Data de alteração

en: Archived
pt: Arquivados

en: Is new
pt: É novo

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pt: Isto irá aparecer na interface administrativa para ser facilmente identificado.

en: Delete URL
pt: Remover URL

en: Unpublishing
pt: Despublicando
