CPS (7.x-1.0-rc6) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Private
it: Privato

en: Author
it: Autore

en: Closed
it: Chiuso

en: Subject
it: Oggetto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: On
it: Acceso

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Changes
it: Modifiche

en: Save
it: Salva

en: Move
it: Sposta

en: Open
it: Aperto

en: Archive
it: Archivio

en: Schedule
it: Pianifica

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Reviews
it: Recensioni

en: States
it: Stati

en: status
it: stato

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: All
it: Tutti

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Load
it: Carica

en: State
it: Stato

en: Full
it: Completo

en: Revert
it: Ripristina

en: Date created
it: Data di creazione

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: cancel
it: annulla

en: Copy
it: Copia

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Reply
it: Rispondi

en: Restore
it: Ripristina

en: Created by
it: Creato da

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: Compare
it: Confronta

en: Scheduling options
it: Opzioni di pianificazione

en: Publish on
it: Pubblica il

en: The 'publish on' date must be in the future
it: Il valore 'pubblica il' deve essere una data futura

en: Render
it: Presentazione

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Archived
it: Archiviato

en: Date published
it: Data di pubblicazione
