CPS (7.x-1.0-rc6) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Private
ro: Privat

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Changes
ro: Modificări

en: Save
ro: Salvare

en: Open
ro: Deschideți

en: Archive
ro: Arhivă

en: View
ro: Afişează

en: History
ro: Istoric

en: States
ro: Stări

en: status
ro: stare

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: All
ro: Toate

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Load
ro: Încarcă

en: State
ro: Status

en: Full
ro: Complet

en: Revert
ro: Revenire

en: Date created
ro: Dată creată

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: cancel
ro: revocare

en: Copy
ro: Copiază

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Reply
ro: Replică

en: Restore
ro: Restaurează

en: Created by
ro: Creat de

en: Render
ro: Randare

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Archived
ro: Arhivat
