CRM Core (7.x-0.9) - en to he translation catalogue (108 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Link
he: קישור

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Notes
he: הערות

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Active
he: פעיל

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: Score
he: ניקוד

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Contains
he: מכיל

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Now
he: עכשיו

en: Role
he: תפקיד

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Operator
he: אופרטור

en: Threshold
he: סף

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: ago
he: לפני

en: activity
he: פעילות

en: Activity
he: פעילות

en: open
he: פתוח

en: revert
he: שחזר

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Relationships
he: יחסים

en: relationships
he: יחסים

en: Max word length of titles
he: אורך מירבי של כותרות במילים

en: Organization
he: ארגון

en: Field Type
he: סוג שדה

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Any
he: הכל

en: User Role
he: תפקיד

en: Reports
he: דוחות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Add @type
he: הוספת @type

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Create @name
he: יצירת @name

en: @type %title has been deleted.
he: @type %title נמחק.

en: Field options
he: אפשרויות שדה

en: Activities
he: פעילויות

en: Delete relation
he: מחיקת יחס

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Add a new rule
he: הוסף חוק חדש

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: contact
he: יצירת קשר

en: Also look for a node and use the node author
he: חפשו גם פריט תוכן והשתמשו בשם המחבר/ת

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: Structure
he: מבנה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Meeting
he: פגישה

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: Provide a simple link to delete the activity.
he: מספק קישור פשוט למחיקת פעילות

en: CRM activity
he: פעילות CRM

en: activities
he: פעילויות

en: CRM Activity Type
he: סוג פעילות CRM

en: Administer activity types
he: נהל סוגי פעילויות

en: Allows users to configure activity types and their fields.
he: אפשר למשתמשים להגדיר סוגי פעילויות ואת השדות שלהם

en: CRM Core activities
he: פעילויות CRM Core

en: Provide a simple link to the activity.
he: מספק קישור פשוט לפעילות

en: Provide a simple link to edit the activity.
he: מספק קישור פשוט לעריכת פעילות

en: The user account has been already synchronized.
he: חשבון המשתמש כבר סונכרן

en: The contact record has been already synchronized.
he: איש הקשר כבר סונכרן

en: Are you sure you want to delete the relation?
he: אתה בטוח שברצונך למחוק את הייחוס

en: Relation has been deleted.
he: הייחוס נמחק

en: Processing user synchronization
he: מעבד סנכרון משתמש

en: Something went wrong. Please check !dblog.
he: משהו השתבש. אנא בדוק !dblog.

en: Edit a rule
he: ערוך חוק

en: Delete a rule
he: מחק חוק

en: Administer User Synchronization
he: נהל סנכרון משתמש

en: enable sync?
he: אפשר סנכרון

en: Contact type to be synced
he: סוג איש הקשר לסנכרון
