CRM Core (7.x-0.964) - en to ar translation catalogue (81 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Link
ar: رابط

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: User
ar: المستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: Contact
ar: اتصل

en: The subject of the message.
ar: موضوع الرسالة.

en: Active
ar: نشط

en: Score
ar: الدرجة

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Contains
ar: يحتوي

en: Load
ar: تحميل

en: here
ar: هنا

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Role
ar: الدور

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Operator
ar: العامل

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Activity
ar: النشاط

en: Greater than
ar: أكبر من

en: Less than
ar: أصغر من

en: open
ar: مفتوح

en: revert
ar: استرجاع

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Relationships
ar: العلاقات

en: relationships
ar: العلاقات

en: Extension
ar: امتداد

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Any
ar: أي من

en: User Role
ar: دور المستخدم

en: Reports
ar: التقارير

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Field options
ar: خيارات الحقل

en: This will override any other link you have set.
ar: سيلغي هذا أي رابط أخر قمت بحفظه

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: contact
ar: اتصال

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: Field item
ar: عنصر حقل

en: Administer @entity_type
ar: تسيير @entity_type
