CRM Core (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (151 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: delete
da: slet

en: title
da: titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Go
da: Skift

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Number
da: Antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Access
da: Adgang

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Theme
da: Tema

en: Unknown
da: Ukendt

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Options
da: Valg

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Active
da: Aktiv

en: Contacts
da: Kontakter

en: Score
da: Karakter

en: Signature
da: Signatur

en: Field name
da: Feltnavn

en: Field type
da: Felttype

en: Contains
da: Indeholder

en: Items
da: Overskrifter

en: Inactive
da: Inaktiv

en: General
da: Generelt

en: here
da: her

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Role
da: Rolle

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Operator
da: Operand

en: Equals
da: Lig med

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Add user
da: Tilføj bruger

en: source
da: kilde

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Activity
da: Aktivitet

en: Greater than
da: Større end

en: Less than
da: Mindre end

en: open
da: åben

en: revert
da: gendan

en: Date created
da: Dato oprettet

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: New
da: Ny

en: Relationships
da: Forbindelser

en: relationships
da: forhold

en: Default value
da: Standardværdi

en: Timezone
da: Tidszone

en: Relationship type
da: Forbindelsestype

en: Source field
da: Kildefelt

en: Remove field
da: Fjern felt

en: Participants
da: Deltagere

en: Extension
da: Udvidelse

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Organization
da: Organisation

en: Node author
da: Forfatter

en: Country code
da: Landekode

en: relationship
da: relation

en: Add relationship
da: Tilføj relation

en: Machine name
da: Internt navn

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Any
da: Nogen

en: User Role
da: Brugerrolle

en: About
da: Om

en: Reports
da: Rapporter

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: New import
da: Ny import

en: Field options
da: Felt indstillinger

en: Activities
da: Aktiviteter

en: Importing
da: IMport

en: Infinite
da: Uendelig

en: Starts with
da: Starter med

en: Start import
da: Begynd import

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Uses
da: Bruger

en: Ends with
da: Ender med

en: This will override any other link you have set.
da: Tilsidesætter alle andre links du har angivet.

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: The message that should be sent.
da: Meddelelsen som skal sendes.

en: contact
da: kontakt

en: Also look for a node and use the node author
da: Led også efter et indholdselement og brug dets forfatter

en: Add a relationship
da: Tilføj en relation

en: Date updated
da: Opdateringsdato

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Structure
da: Struktur

en: Unique
da: Unik

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Add
da: Tilføj

en: Primary email
da: Foretrukken e-mail

en: Recent log messages
da: Seneste logmeddelelser

en: Field item
da: Felt-element

en: Authored by (uid)
da: Skrevet af (uid)

en: Administer @entity_type
da: Administrér @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
da: Giver brugerne mulighed for at udføre alle handlinger på @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
da: Opret @entity_type af enhver type

en: Edit own @entity_type of any type
da: Redigér egne @entity_type af enhver type

en: Edit any @entity_type of any type
da: Redigér alle @entity_type af enhver type

en: View own @entity_type of any type
da: Vis egne @entity_type af enhver type

en: View any @entity_type of any type
da: Vis alle @entity_type af enhver type

en: Create %bundle @entity_type
da: Opret %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
da: Redigér egne %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
da: Redigér alle %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
da: Vis egne %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
da: Vis alle %bundle @entity_type

en: Could not save to map table due to NULL value for key field !field
da: Kunne ikke gemme til map-tabel pga. NULL-værdi i nøglefeltet !field

en: Modified timestamp
da: Modificeret timestamp

en: Delete own %bundle @entity_type
da: Slet egne %bundle @entity_type.

en: Delete any %bundle @entity_type
da: Slet alle %bundle @entity_type.

en: Signature format
da: Signaturformat
