CRM Core (7.x-1.1) - en to gu translation catalogue (66 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Previous
gu: પાછળનું

en: Next
gu: આગળ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: title
gu: શીર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Picture
gu: ચિત્ર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Node
gu: નોડ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Signature
gu: હસ્તાક્ષર

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: Less than
gu: ના કરતા ઓછું

en: open
gu: ખુલ્લું

en: Relationships
gu: સંબંધો

en: relationships
gu: સંબંધો

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Remove field
gu: ક્ષેત્ર દૂર કરો

en: Any
gu: કોઈપણ

en: About
gu: વિશે

en: Reports
gu: અહેવાલો

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે

en: Uses
gu: ઉપયોગો

en: contact
gu: સંપર્ક
