CRM Core (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (127 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: delete
ro: șterge

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Go
ro: Mergi

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Access
ro: Acces

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: Theme
ro: Temă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Picture
ro: Imagine

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Active
ro: Activ

en: Contacts
ro: Contacte

en: Score
ro: Scor

en: Signature
ro: Semnătura

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Contains
ro: Conține

en: Items
ro: Articole

en: Inactive
ro: inactiv

en: here
ro: aici

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Equals
ro: Egal

en: Threshold
ro: Prag

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Add user
ro: Adaugă utilizator

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Features
ro: Caracteristici

en: Activity
ro: Activitate

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: open
ro: deschis

en: revert
ro: revenire

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: New
ro: Nou

en: Relationships
ro: Relaţii

en: relationships
ro: relaţii

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Remove field
ro: Elimină câmp

en: Participants
ro: Participanţi

en: Extension
ro: Extensie

en: Country code
ro: Cod țară

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Any
ro: Orice

en: User Role
ro: Rol Utilizator

en: About
ro: Despre

en: Reports
ro: Rapoarte

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: New import
ro: Import nou

en: Field options
ro: Opțiuni câmp

en: Activities
ro: Activități

en: Delete relation
ro: Ștergeți legătura

en: Infinite
ro: Infinit

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Also look for a node and use the node author
ro: Caută şi un nod şi foloseşte autorul acestuia

en: Contact Type
ro: Tip contact

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Structure
ro: Structură

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Meeting
ro: Întâlnire

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: relation
ro: relație

en: Field item
ro: Element câmp

en: Existing
ro: Existent

en: Activity type
ro: Tipul de activitate

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: Activity types
ro: Tipuri de activități

en: Edit relation
ro: Editați legătura

en: Signature format
ro: Format semnătură

en: Init
ro: Inițializează
