CRM Core (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (145 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: delete
sv: radera

en: title
sv: titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Go
sv: Gå till

en: view
sv: visa

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Number
sv: Tal

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Link
sv: Länk

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Access
sv: Åtkomst

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Theme
sv: Tema

en: Unknown
sv: Okänd

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Options
sv: Alternativ

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: Node
sv: Nod

en: The subject of the message.
sv: Meddelandets ämnesrad.

en: Active
sv: Aktiv

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Score
sv: Poäng

en: Signature
sv: Signatur

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Contains
sv: Innehåller

en: Items
sv: Poster

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: General
sv: Allmän

en: here
sv: här

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Role
sv: Roll

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Equals
sv: Är lika med

en: Threshold
sv: Tröskelvärde

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: Features
sv: Funktioner

en: activity
sv: aktivitet

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Greater than
sv: Större än

en: Less than
sv: Mindre än

en: open
sv: pågående

en: revert
sv: återställ

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: New
sv: Ny

en: Relationships
sv: Relationer

en: relationships
sv: relationer

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Relationship type
sv: Typ av relation

en: Source field
sv: Källfält

en: Remove field
sv: Ta bort fält

en: Participants
sv: Deltagare

en: Extension
sv: Filändelse

en: Unavailable
sv: Ej tillgänglig

en: Organization
sv: Organisation

en: Country code
sv: Landskod

en: Field Type
sv: Fälttyp

en: relationship
sv: relation

en: Add relationship
sv: Lägg till relation

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Field mapping
sv: Mappning av fält

en: Any
sv: Alla

en: User Role
sv: Roll för användare

en: About
sv: Om

en: Reports
sv: Rapporter

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Text to display
sv: Text att visa

en: @type %title has been deleted.
sv: %title (@type) har raderats.

en: New import
sv: Ny import

en: Field options
sv: Alternativ för fält

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: Delete relation
sv: Radera relation

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Uses
sv: Använder

en: Ends with
sv: Slutar med

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Contact Name
sv: Kontakt namn

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: The message that should be sent.
sv: Meddelandet som skall skickas.

en: contact
sv: kontakt

en: Also look for a node and use the node author
sv: Leta även efter en nod och använd nodens författare

en: Date updated
sv: Uppdaterad den

en: References
sv: Referenser

en: manage fields
sv: hantera fält

en: Destination field
sv: Destinationsfält

en: Structure
sv: Struktur

en: Unique
sv: Unik

en: Feed source
sv: Flödeskälla

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Add
sv: Lägg till

en: Primary email
sv: Primär e-postadress

en: Recent log messages
sv: Senaste loggmeddelanden

en: The human-readable name of this profile type.
sv: Det läsbara namnet på denna profiltyp.

en: A unique machine-readable name for this profile type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn för den här profiltypen. Det får endast innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Field item
sv: Fältobjekt

en: Authored by (uid)
sv: Författad av (uid)

en: Could not save to map table due to NULL value for key field !field
sv: Kunde inte spara till karttabell på grund av INNEHÅLLSLÖST värde för nyckelfält !field

en: Individual
sv: Individuell

en: Signature format
sv: Format på signatur

en: Init
sv: Initialisera
