CRM Core Profile Commerce Items (7.x-0.2) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Title
de: Titel

en: Quantity
de: Anzahl

en: Label
de: Beschriftung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Price
de: Preis

en: Shopping Cart
de: Warenkorb

en: Cart
de: Warenkorb

en: Product
de: Produkt

en: Total:
de: Summe:

en: Billing Address
de: Rechnungsadresse

en: Profile settings
de: Profil-Einstellungen

en: Order status
de: Bestellstatus

en: Amounts
de: Beträge

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
de: Nur Ziffern und das Dezimaltrennzeichen (@separator) sind in %field erlaubt.

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
de: %field: Es darf nur ein Dezimaltrennzeichen definiert sein. (%separator)

en: Unfortunately we could not find any suitable payment methods, and we require a payment method to complete checkout.
de: Leider ist keine passende Zahlungsmethode verfügbar. Aus diesem Grund kann die Bestellung nicht abgeschlossen werden.

en: Please contact us to resolve any issues with your order.
de: Bitte kontaktieren Sie uns, damit wir mögliche Probleme mit Ihrer Bestellung lösen können.

en: Payment Form and Billing Information
de: Zahlungsformular und Zahlungsinformationen
