CRM Core Profile Commerce Items (7.x-0.4) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Quantity
it: Quantità

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: Price
it: Prezzo

en: Amount
it: Importo

en: Product type
it: Tipo prodotto

en: Cart
it: Carrello

en: Total:
it: Totale:

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
it: Nel campo %field sono permessi solo numeri e separatore decimale (@separator)

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
it: %field: Dovrebbe contenere soltanto un separatore di decimali (@separator).

en: Unfortunately we could not find any suitable payment methods, and we require a payment method to complete checkout.
it: Spiacenti, non è stato possibile identificare un metodo di pagamento adatto all'ordine. Purtroppo il pagamento è necessario per completare il checkout.

en: Please contact us to resolve any issues with your order.
it: Si prega di contattare i gestori del sito per risolvere i problemi riguardanti il presente ordine.
