CRM Core Profile Commerce Items (7.x-0.3) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Quantity
fr: Quantité

en: Label
fr: Libellé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Price
fr: Prix

en: Amount
fr: Montant

en: Product type
fr: Type de produit

en: Shopping Cart
fr: Panier

en: Cart
fr: Panier

en: Total:
fr: Total :

en: Profile settings
fr: Paramètres du profil

en: Order status
fr: Statut de la commande

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
fr: Seuls les nombres et le séparateur décimal (@separator) sont autorisés dans %field.

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
fr: %field : Il ne doit y avoir qu'un séparateur de décimales (@separator).

en: Unfortunately we could not find any suitable payment methods, and we require a payment method to complete checkout.
fr: Malheureusement nous n'avons trouvé aucun moyen de paiement approprié, or un mode de paiement est nécessaire pour procéder au paiement.

en: Please contact us to resolve any issues with your order.
fr: Veuillez nous contacter en cas de problème avec votre commande.
