CRM Core Volunteer (7.x-0.3) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: action
hi: क्रिया

en: Contact
hi: संपर्क

en: Location
hi: स्थान

en: N/A
hi: एन / ए

en: Role
hi: भूमिका

en: Sources
hi: स्रोत

en: Source
hi: स्रोत

en: Reports
hi: रपट
