CRM Core Volunteer (7.x-0.3) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Status:
it: Stato:

en: action
it: azione

en: Contact
it: Contatto

en: Location
it: Posizione

en: N/A
it: N/D

en: Height
it: Altezza

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Role
it: Ruolo

en: Default height
it: Altezza predefinita

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source
it: Sorgente

en: Availability
it: Disponibilità

en: Reports
it: Resoconti
