CRM Core Volunteer (7.x-0.10) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: Display settings
de: Anzeigeeinstellungen

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: action
de: Aktion

en: Contact
de: Kontakt

en: Location
de: Standort

en: N/A
de: n. v.

en: Height
de: Höhe

en: Frequency
de: Häufigkeit

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Role
de: Rolle

en: Default height
de: Standardhöhe

en: Sources
de: Quellen

en: Source
de: Quelle

en: Availability
de: Verfügbarkeit

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Interests
de: Interessen

en: Email options
de: E-Mail-Optionen

en: Reports
de: Berichte

en: Column width
de: Spaltenbreite

en: Registered
de: Registriert

en: In progress
de: In Arbeit

en: Scheduled
de: Zeitgesteuert

en: Line color
de: Linienfarbe

en: Registration Date
de: Registrierungsdatum

en: Attendance
de: Teilnahme

en: Attended
de: Hat teilgenommen

en: Change Status
de: Status ändern

en: Reports settings
de: Berichteinstellungen

en: Set page title
de: Seitentitel festlegen
