Drupal Crowdfunding (7.x-1.0-alpha5) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: more
it: altro

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: remove
it: rimuovi

en: Text
it: Testo

en: Total
it: Totale

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Page
it: Pagina

en: Price
it: Prezzo

en: Product ID
it: ID prodotto

en: Desc
it: Disc

en: Code
it: Codice

en: SKU
it: Codice

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: author
it: autore

en: Apply
it: Applica

en: Order ID
it: ID ordine

en: Order by
it: Ordina per

en: « first
it: « prima

en: Identifier
it: Identificativo

en: Offset
it: Scostamento

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Remote ID
it: ID remoto

en: Order owner
it: Proprietario dell'ordine

en: Master
it: Principale
