CTools Export code - diff (7.x-1.0) - en to ml translation catalogue (9 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: disabled
ml: അപ്രാപ്തമാക്കിയ

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: default
ml: സ്വതവേ

en: View
ml: കാഴ്ച്ച
