CTools Export code - diff (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: default
ar: المبدئي

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Custom
ar: مخصص

en: Location
ar: الموضع

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Items
ar: أخبار

en: Source
ar: المصدر

en: Fixed
ar: ثابت

en: Revert
ar: استرجع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي
