CTools Export code - diff (7.x-1.1) - en to ur translation catalogue (11 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Items
ur: سرخیاں
