CTools Export code - diff (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: disabled
it: disattivato

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: default
it: predefinito

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Custom
it: Personalizzato

en: Location
it: Posizione

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Items
it: Elementi

en: Source
it: Sorgente

en: Fixed
it: Fisso

en: Revert
it: Ripristina

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Chaos tool suite
it: Suite Chaos tool
