CTools Export code - diff (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: disabled
ro: dezactivat

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: default
ro: implicit

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Custom
ro: Personalizat

en: Location
ro: Locaţia

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Items
ro: Articole

en: Source
ro: Sursă

en: Fixed
ro: Fix

en: Revert
ro: Revenire

en: Machine name
ro: Numele mașinii
