CTools Export code - diff (7.x-1.2) - en to te translation catalogue (12 entries)

en: enabled
te: చేతనం చేయబడింది

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: disabled
te: అచేతనం

en: default
te: అప్రమేయం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: View
te: చూడు

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Items
te: అంశాలు

en: Source
te: మూలం
