CTools Export code - diff (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: default
id: standar

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Custom
id: Tersuai

en: Location
id: Lokasi

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Items
id: Item

en: Source
id: Sumber

en: Fixed
id: Tetap

en: Revert
id: Kembali

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Destinations
id: Tujuan
