Chaos Tool Suite (ctools) (7.x-1.19) - en to gu translation catalogue (91 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: context
gu: સંદર્ભ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Access control
gu: વપરાશ નિયંત્રણ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Depth
gu: ઊંડાઈ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: results
gu: પરિણામો

en: search
gu: શોધ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Error
gu: ભુલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Site name
gu: સાઈટ ની ઓળખ

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Up
gu: ઉપર

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Role
gu: હોદો

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: <All>
gu: <બધું>

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Change
gu: ફેરફાર

en: Search results
gu: પરિણામો શોધો

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: Second
gu: સેકંડ

en: Less than
gu: ના કરતા ઓછું

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: open
gu: ખુલ્લું

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Relationships
gu: સંબંધો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Above
gu: ઉપર

en: Permission
gu: પરવાનગી

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Optional features
gu: વૈકલ્પિક લક્ષણો

en: - Choose -
gu: -પસંદ કરો-
