Chaos Tool Suite (ctools) (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (326 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Pages
ca: Pàgines

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Actions
ca: Accions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Comments
ca: Comentaris

en: Yes
ca: Sí

en: Go
ca: Vés-hi

en: Login
ca: Entrada

en: Edit
ca: Edita

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Comment form
ca: Formulari de comentari

en: User edit form
ca: Formulari d'edició de l'usuari

en: Weight
ca: Pes

en: Center
ca: Centre

en: Admin title
ca: Títol d'administració

en: Depth
ca: Profunditat

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Back
ca: Enrere

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Update
ca: Actualitza

en: Top
ca: Part superior

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Display
ca: Visualització

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: results
ca: resultats

en: search
ca: cerca

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Paths
ca: Camins

en: User
ca: Usuari

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Contact
ca: Contacte

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir %title?

en: All
ca: Tot

en: Submit @name
ca: Envia @name

en: Date format
ca: Format de la data

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Override title
ca: Sobreescriu el títol

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: Override URL
ca: Sobreescriu la URL

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Node links
ca: Enllaços del node

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: User picture
ca: Imatge de l'usuari

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Inline
ca: En línia

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Advanced
ca: Avançat

en: Up
ca: Amunt

en: Medium
ca: Mitjana

en: System
ca: Sistema

en: Terms
ca: Termes

en: All views
ca: Totes les vistes

en: Align
ca: Alineació

en: Basic
ca: Bàsic

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: String
ca: Cadena

en: Case
ca: Cas

en: Exists
ca: Existeix

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: <All>
ca: <Tot>

en: Clone
ca: Clona

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Down
ca: Avall

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Order
ca: Ordre

en: Add criteria
ca: Afegeix un criteri

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Node template
ca: Plantilla de node

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Operation
ca: Operació

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Rules
ca: Regles

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Hidden
ca: Ocult

en: Some
ca: Alguns

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Entreu una pàgina per línia com camins de Drupal. El caràcter '*' és un comodí. Exemples de camí són %blog per la pàgina de bloc i %blog-wildcard per a cada bloc personal. %front és la portada.

en: Link to node
ca: Enllaça al node

en: Change
ca: Canvia

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Tokens
ca: Comodins

en: Feeds
ca: Canals

en: Node title
ca: Títol del node

en: Node body
ca: Cos del node

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Front page
ca: Portada

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Activity
ca: Activitat

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: First
ca: Primer

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: Second
ca: Segon

en: Entity
ca: Entitat

en: Fixed
ca: Fixat

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: You must select a user.
ca: Heu de seleccionar un usuari.

en: Open in new window
ca: Obre en una finestra nova

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: open
ca: obert

en: All blogs
ca: Tots els blocs

en: Style
ca: Estil

en: Changed
ca: Canviat

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: New
ca: Nou

en: Relationships
ca: Relacions

en: Basic information
ca: Informació bàsica

en: Parent menu item
ca: Element pare de menú

en: Themes
ca: Temes

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Apply
ca: Aplica

en: You must select a node.
ca: Cal que seleccioneu un node.

en: Bold
ca: Negreta

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Double
ca: Doble

en: Relationship type
ca: Tipus de relació

en: Menus
ca: Menús

en: Above
ca: A sobre

en: Third
ca: Tercer

en: Fourth
ca: Quart

en: Fifth
ca: Cinquè

en: Form
ca: Formulari

en: Permission
ca: Permís

en: Solid
ca: Sòlid

en: Italic
ca: Cursiva

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Loading
ca: Carregant

en: Node author
ca: Autor del node

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: by @user
ca: per @user

en: Argument type
ca: Tipus de paràmetre

en: General form
ca: Formulari general

en: Node type description
ca: Descripció del tipus de node

en: Attached files
ca: Fitxers adjunts

en: A list of files attached to the node.
ca: Una llista de fitxers adjuntats al node.

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: A form to add a new comment.
ca: Un formulari per afegir un nou comentari.

en: The comments of the referenced node.
ca: Els comentaris del node referenciat.

en: !a comments per page
ca: !a comentaris per pàgina

en: Pager
ca: Paginador

en: Node content
ca: Contingut del node

en: The content of the referenced node.
ca: El contingut del node referenciat.

en: Identifier
ca: Identificador

en: Publishing options on the Node form.
ca: Opcions de publicació al formulari de Node.

en: Author information on the Node form.
ca: Informació de l'autor al formulari del Node.

en: Book options for the node.
ca: Opcions de llibre per aquest node.

en: Menu options
ca: Opcions del menú

en: Node type description.
ca: Descripció del tipus de node.

en: Term description.
ca: Descripció del terme.

en: List of related terms
ca: Llista de termes relacionats

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
ca: Termes relacionats amb un terme existent; poden ser fills, germans o de nivell superior.

en: Unordered
ca: Sense ordenar

en: The picture of a user.
ca: La imatge d'un usuari.

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: The profile of a user.
ca: El perfil d'un usuari.

en: Vocabulary terms
ca: Termes del vocabulari

en: All the terms in a vocabulary.
ca: Tots els termes d'un vocabulari.

en: Maximum depth
ca: Profunditat màxima

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
ca: Definiu la profunditat màxima dels termes que es mostren.

en: Taxonomy vocabulary
ca: Vocabulari de la taxonomia

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Unknown context
ca: Context desconegut

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
ca: Podeu utilitzar %keywords de contextos, així com %title per al títol original.

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Enter the module name to export code to.
ca: Introduïu el nom del mòdul on voleu exportar el codi.

en: Add a node from your site as content.
ca: Afegeix un node del teu lloc com a contingut.

en: Fixed argument
ca: Argument fix

en: Use pager
ca: Usa paginador

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Link to view
ca: Enllaça a la vista

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: Book parent
ca: Pare del llibre

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Finish
ca: Acaba

en: Underline
ca: Subratllat

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Custom pages
ca: Pàgines personalitzades

en: Row
ca: Fila

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Primary
ca: Primari

en: Tab weight
ca: Pes de la pestanya

en: Secondary
ca: Secundari

en: Justify
ca: Justifica

en: Parent term(s)
ca: Terme(s) pare

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: Current user's language
ca: La llengua actual de l'usuari

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: No language
ca: Sense llengua

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: No menu entry
ca: Sense entrada de menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal de menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
ca: Inseriu l'element a un dels menús disponibles.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
ca: La selecció de menú requereix l'activació del mòdul menú.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Quant menor sigui el pes més amunt/a l'esquerra apareixerà.

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu el títol de l'element.

en: - All -
ca: - Tot -

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Styles
ca: Estils

en: Hello world!
ca: Hola món!

en: The item has been deleted.
ca: S'ha esborrat l'element.

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
ca: Una biblioteca d'eines útils per en Merlin of Chaos.

en: From "@title"
ca: De "@title"

en: In code
ca: Al codi

en: Optional features
ca: Paràmetres opcionals

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
ca: Proporciona una interfície d'usuari i una API per gestionar les pàgines al lloc web.

en: Administrative title
ca: Títol d'administració

en: Administrative description
ca: Descripció d'administració

en: Create a new page
ca: Crea una nova pàgina

en: The author of the referenced node.
ca: L'autor del node referenciat.

en: The body of the referenced node.
ca: El cos del node referenciat.

en: The date the referenced node was created.
ca: La data en que el node referenciat fou creat.

en: Node last updated date
ca: Última data d'actualització del node

en: The date the referenced node was last updated.
ca: La data en que el node referenciat for actualitzar per darrer cop.

en: Last updated date
ca: Última data d'actualització

en: View information
ca: Mostra la informació

en: Content pane
ca: Panell de contingut

en: Allow settings
ca: Permet la parametrització

en: Title override
ca: Sobreescriptura del títol

en: Selection rules
ca: Regles de selecció

en: Panel: @title
ca: Panell: @title

en: Administrative title of this variant.
ca: Títol d'administració d'aquesta variant

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Advanced search form
ca: Formulari de cerca avançada

en: Searched %type for %keys.
ca: Cercat %type per %keys.

en: - Choose -
ca: - Escull -

en: Update and save
ca: Actualitza i desa

en: The page has been updated and saved.
ca: La pàgina ha estat actualitzada i desada.

en: CTools PHP requirements
ca: Requeriments del PHP per al CTools

en: Site logo
ca: Logotip del lloc

en: Add a new @plugin
ca: Afegeix un nou @plugin

en: Edit @plugin %title
ca: Edita @plugin %title

en: Clone @plugin %title
ca: Clona @plugin %title

en: Export @plugin %title
ca: Exporta @plugin %title

en: %title has been created.
ca: S'ha creat %title.

en: %title could not be created.
ca: No s'ha pogut crear %title.

en: %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat %title.

en: %title could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar %title.

en: @plugin %title was enabled.
ca: S'ha habilitat @plugin %title.

en: @plugin %title was disabled.
ca: S'ha inhabilitat @plugin %title.

en: Enabled, name
ca: Activat, nom

en: The unique ID for this @export.
ca: L'ID únic per aquest @export.

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Sample Content
ca: Contingut d'exemple

en: Delete this row
ca: Suprimeix aquesta fila

en: Link 1
ca: Enllaç 1

en: Link 2
ca: Enllaç 2

en: Link 3
ca: Enllaç 3

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
ca: Mostra com usar la potència de Chaos AJAX.

en: Custom blocks
ca: Blocs personalitzats

en: Site Information
ca: Informació del lloc

en: Master
ca: Mestre

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ca: Transforma els guions a les URLs en espais als noms  de terme en valors dels filtres

en: There are no @titles to display.
ca: No hi ha @titles a mostrar.

en: View: @view
ca: Vista: @view
