Chaos Tool Suite (ctools) (7.x-1.21) - en to ro translation catalogue (232 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Access control
ro: Control acces

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Go
ro: Mergi

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Comment form
ro: Formularul de comentariu

en: User contact form
ro: Formular de contactare a utilizatorului

en: Weight
ro: Greutate

en: Center
ro: Centru

en: Depth
ro: Adâncime

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Access
ro: Acces

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Display
ro: Afișaj

en: Node type
ro: Tip nod

en: Menu
ro: Meniu

en: results
ro: rezultaterezultate

en: search
ro: caută

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Configure
ro: Configurează

en: Error
ro: Eroare

en: Node
ro: Nod

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: All
ro: Toate

en: Submit @name
ro: Trimite @name

en: Date format
ro: Format dată

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Override title
ro: Suprascrie titlul

en: Pager ID
ro: ID paginator

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Node links
ro: Link-uri nod

en: Taxonomy terms
ro: Termenii taxonomiei

en: User picture
ro: Imagine utilizator

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Site slogan
ro: Sloganul sitului

en: Module
ro: Modul

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Revisions
ro: Revizii

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Vocabulary ID
ro: ID-ul vocabularului

en: Term
ro: Termen

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Term name
ro: Numele termenului

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Mode
ro: Mod

en: Advanced
ro: Avansat

en: Up
ro: Sus

en: Medium
ro: Mediu

en: System
ro: Sistem

en: Align
ro: Aliniere

en: Basic
ro: Simplu

en: List type
ro: Tip listă

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: String
ro: Șir text

en: Case
ro: Caz

en: Exists
ro: Există

en: Anonymous
ro: Anonim

en: <All>
ro: <Toate>

en: Edit view
ro: Editați vizualizarea

en: Clone
ro: Clonare

en: Normal menu item
ro: Element de meniu normal

en: Down
ro: Jos

en: Arguments
ro: Argumente

en: Order
ro: Comandă

en: Add criteria
ro: Adaugă criteriu

en: Node: ID
ro: Nod: Identificator

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Term description
ro: Descrierea termenului

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Rules
ro: Reguli

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Link to node
ro: Legătură către nod

en: Change
ro: Modificare

en: Edit term
ro: Modifică termen

en: Token
ro: Simbol

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Node body
ro: Conținut nod

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Front page
ro: Pagina principală

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Activity
ro: Activitate

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: First
ro: Primul

en: Configure block
ro: Configurați blocul

en: Second
ro: Secundă

en: Entity
ro: Entitate

en: Fixed
ro: Fix

en: Revert
ro: Revenire

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Open in new window
ro: Deschide în fereastră nouă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: open
ro: deschis

en: Parent term
ro: Părintele termenului

en: Parent terms
ro: Termeni părinte

en: Style
ro: Stil

en: Changed
ro: Schimbat

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: Color scheme
ro: Schemă culori

en: New
ro: Nou

en: Relationships
ro: Relaţii

en: Parent menu item
ro: Elementul meniu părinte

en: Themes
ro: Teme

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Tabs
ro: Taburi

en: Storage
ro: Depozitare

en: Apply
ro: Aplică

en: Bold
ro: Îngroșat

en: PHP Code
ro: Cod PHP

en: Menus
ro: Meniuri

en: Above
ro: Deasupra

en: Form
ro: Formular

en: Permission
ro: Permisiune

en: Italic
ro: Cursiv

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Attached files
ro: Fișiere atașate

en: Book navigation
ro: Răsfoire cărţi

en: !a comments per page
ro: !a comentarii pe pagină

en: Pager
ro: Paginator

en: Identifier
ro: Identificator

en: User profile
ro: Profil utilizator

en: Taxonomy vocabulary
ro: Vocabular taxonomie

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Module name
ro: Numele modulului

en: Use pager
ro: Folosiţi paginatorul

en: Offset
ro: Decalaj

en: More link
ro: Legătură "Mai mult"

en: Top level book
ro: Nivelul superior de carte

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Underline
ro: Subliniat

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Case sensitive
ro: Sensibil la majuscule

en: Parent comment
ro: Comentariul părinte

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Row
ro: Rând

en: Book outline
ro: Structură carte

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: The comment you are replying to does not exist.
ro: Comentariul căruia doriţi să-i replicaţi nu există.

en: Justify
ro: Uniformizat

en: Break lock
ro: Rupeți blocajul

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: No menu entry
ro: Fără intrare în meniu

en: Normal menu entry
ro: Intrare în meniu normală

en: Menu tab
ro: Meniu tip filă

en: Default menu tab
ro: Meniu tip filă implicit

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ro: Dacă doriţi să creaţi un element părinte de meniu, introduceți titlul elementului.

en: - All -
ro: - Toate -

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Styles
ro: Stiluri

en: Greater than or equal to
ro: Mai mare sau egal cu

en: Less than or equal to
ro: Mai mic sau egal cu

en: Optional features
ro: Funcționalități opționale

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: Allow settings
ro: Permite setări

en: Title override
ro: Suprascrieți titlul

en: (start from last values)
ro: (începe de la ultimele valori)

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Base table
ro: Tabelul de bază

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
ro: A apărut o eroare la procesare cererii: Serverul a primit date invalide.

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Searched %type for %keys.
ro: %type căutat după %keys.

en: Site logo
ro: Logo sit

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Master
ro: Expert

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ro: Transformă cratimele din URL în spații pentru valorile filtrului numelui de termen

en: View: @view
ro: Vizualizare: @view

en: Query string value
ro: Valoarea șirului de interogare

en: Fallback value
ro: Valoare de rezervă
