Cultura Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Help
tr: Yardım

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Discussion
tr: Tartışma

en: Primary
tr: Birincil

en: visitor
tr: ziyaretçi

en: Secondary
tr: İkincil

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: The logo could not be uploaded.
tr: Logo yüklenemedi.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
