Cura (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (38 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Email address
te: ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: Confirm
te: నిర్ధారించు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Description
te: వివరణ

en: Comments
te: వ్యాఖ్యలు

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Date
te: తేదీ

en: Country
te: దేశం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: General settings
te: సాధారణ అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Contact
te: సంప్రదించు

en: Create
te: సృష్టించు

en: To
te: ఎవరికి

en: From
te: నుండి

en: Filter
te: వడపోయి

en: Address
te: చిరునామా

en: General
te: సాధారణ

en: Day
te: రోజు

en: Add new comment
te: వ్యాఖ్యానించండి

en: Position
te: స్థానం

en: Information
te: సమాచారం

en: Administrator
te: నిర్వాహకుడు

en: Account
te: ఖాతా

en: About
te: గురించి
