Cura (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Comments
ur: تبصرے

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Email
ur: ای میل

en: Filter
ur: فلٹر

en: Setting
ur: ترتیب
