Curlypage (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
ar: اظهره في جميع الصفحات عدا الصفحات المحددة.

en: Show on only the listed pages.
ar: لا تظهره إلا في الصفحات المحددة.

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Time
ar: الوقت

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: User
ar: المستخدم

en: Custom
ar: مخصص

en: Roles
ar: الأدوار

en: reset
ar: أعد الضبط

en: Clicks
ar: النقرات

en: Position
ar: الوضع

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ar: إعرض إذا كان كود بي.إتش.بي التالي سيرجع <code>TRUE</code> (نمط بي.إتش.بي، للخبراء فقط).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Style
ar: نمط

en: Track
ar: تتبع

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Role specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بأدوار المستخدمين

en: Page specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بالصفحة

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: clone
ar: استنساخ

en: Rotate
ar: التدوير

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: Pages or PHP code
ar: الصفحات أو كود PHP

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات
