Currency (7.x-2.0-beta4) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Currency
id: Mata uang

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update interval
id: Interval pembaruan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Loaded
id: Sarat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Locale
id: Lokal

en: configure
id: konfigurasi

en: Amount
id: Jumlah

en: Pattern
id: Pola

en: Currency exchange
id: Kurs Nilai Tukar Mata Uang

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: Currencies
id: Mata uang

en: Formatting
id: Format

en: currency
id: mata uang

en: currencies
id: mata uang

en: Administer currencies
id: Mengelola mata uang
